H I S T O R I A    D Y S K O G R A F I A     S K Ł A D    Z D J E C I A

Początki SALTUS sięgają stycznia 1997 roku. Wtedy, z inicjatywy Wojnara (gitara) powstał zespół DARK FOREST. Nieregularny skład powodował spore kłopoty z odbywaniem prób. W międzyczasie zespół zasilili Faun (voc.) i Bithorn (gitara). Jednocześnie została zmieniona nazwa zespołu na SALTUS. Na początku listopada 1997 roku zespół zarejestrował taśmę demo/reh. - "Inexploratus Saltus".Po nagraniu tego materiału skład zespołu ulegał ciągłym zmianom. Na przełomie kwietnia i listopada 1999 roku zespół zarejestrował nowy materiał pt. "Słowiańska Duma", na który składa się dziewięć utworów. Materiał nagrano w składzie: Faun (voc.), Wojnar (gitara, klawisze), Bithorn (gitara) i Darek (perkusja) oraz muzycy sesyjni: Wojtek (bass) i Jacek (klawisze).

Po sesji nagraniowej ulega zmianie skład zespołu: Bithorn (gitara), Darek (perkusja), Sokaris (gitara), Aldaron (bass). W niedługim czasie ukazuje się składanka CD "Hail Pagan Europe", na którym znalazły na którym znalazły się dwa utwory, pochodzące z materiału "Słowiańska Duma". SALTUS zaczyna grać koncerty na których zostaje dobrze przyjęty.

W kwietniu 2001 roku zespół rozpoczyna sesję nagraniową w warszawskim DBX studio. Efektem tej sesji jest MCD "Symbole Przodków", który zarejestrowano w składzie: Bithorn (git.), Sokaris (git.), Aldaron (bass), Darek (perkusja sesyjnie), Cukier (voc. sesyjnie), Greg (git. solo sesyjnie), Jacek (klawisze sesyjnie). Materiał składa się z czterech utworów, w tym cover Slayer "Seasons in the abyss", który ukazuje się na splicie CD z zespołem LEGACY OF BLOOD.

Następuje kolejna zmiana składu zespołu: Bithorn (git.), Sokaris (git.), Aldaron (bass), Imp (perkusja), Greg (voc). W tym składzie zostało zarejestrowane "Promo 2002" w DBX studio. Po tej sesji odchodzi Aldaron, a zastępuje go Sagath. Pod koniec 2003r zespół ponownie wszedł do DBX Studio aby nagrać album "Imperium Słońca". Sesja trwała do czerwca 2004r. Płyta ukazała się dzięki Eastside Rec w styczniu 2005r.

Aktualny skład zespołu: Sagath - wokal/gitara, Bithorn - bas, Mortifer - gitara, Imp - perkusja